Незабаром розпочнеться І етап Сертифікації -2025. Наші вчителі вже готуються до незалежного тестування. То ж пропонуємо поради від сертифікованих педагогів, які пройшли успішно Сертифікацію – 2024. Ми задали учасникам попередньої сертифікації декілька запитань.
Флячинська Оксана Вікторівна — учителька початкових класів ліцею №21 м.Житомира.
Поділіться, будь ласка, позитивними моментами в проходженні І етапу (ЗНО) сертифікації.
Перш за все вразила позитивна атмосфера, що панувала в аудиторії та поза нею, на локації, де відбувався І етап, — це мало значний вплив на емоційний стан педагогів під час написання тестових завдань. На мій погляд, завдання тесту були не складними та відповідали змісту професійного стандарту. Часу відведено було більш, ніж достатньо.
Які труднощі виникли під час проходження І етапу сертифікації?
Звичайно, що найскладнішим було внутрішнє хвилювання, як людський фактор. Деякі запитання мали дещо двозначний зміст, що змушувало вагатися та аналізувати рішення.
Поради майбутнім учасникам Сертифікації-2025. На що потрібно звернути увагу вчителям під час проходження І етапу сертифікації?
Для успішного проходження І етапу сертифікації достатньо бути добре компетентним у змісті Державного стандарту початкової освіти, знати основи Професійного стандарту, добре розуміти та знати вікові особливості дітей, з якими працюєте та особливості роботи з дітьми з ООП. Під час випробування варто чітко планувати свій час, що дозволить упевнено та без особливих хвилювань заповнити бланк результатів, який і буде Вашим фіксатором успіху.
Загальні враження від участі в Сертифікації — 2024
Взагалі неймовірно задоволена своїм результатом. Щиро вдячна експертам та всій команді територіального управління ДСЯОУ в Житомирській області за справжню можливість звичайному українському педагогу випробувати свої професійні знання та вміння, довести значимість професії педагога в освітньому просторі нашої країни.